Naše Linie

yip-man
Ip Man

Je mnoho věcí, které se můžete dočíst o Ving Tsunu a jeho legendě Ip Manovi. Existuje dokonce několik filmů (od špatných, přes průměrné až po poměrně kvalitní snímky z poslední doby). Pokud ovšem hledáte o Ip Manovi skutečná historická fakta, musíte se poohlédnout jinde. Chcete-li ušetřit čas potřebný k hledání důvěryhodných zdrojů, můžete si o něm přečíst v tomto článku napsaném Davidem Petersonem pro‘Martial Arts Masters’ magazín, léto/podzim 2011.

Od dob “kung-fu boomu” vyvolaným filmy legendárního Bruce Lee, až po současnost, se můžeme setkat s mnoha pokusy o zneužití jména mistra Ip Mana. Nic z toho nemá NIC společného s WSLVT Combat Science, ani s důvodem, proč Ving Tsun trénujeme. Mnoho studentů narazilo na podvodníky, kteří je pod hlavičkou školy mistra Ip Mana učili svůj modifikovaný ”styl” Ving Tsun. 

Bohužel se často jedná o úplné nesmysly, které nemají pro skutečný boj valnou hodnotu a tím poškozují dobré jméno mistra Ip Mana i samotného Ving Tsun.
“Mnoho pseudo-mistrů, díky špatnému porozumění principům Ving Tsun, nedokáže učit správnou aplikaci tohoto bojového umění. To je nejčastějším důvodem toho, že lidé mají pochyby o použitelnosti VT, o jeho síle a efektivitě. Tyto pochyby dokážou odstranit pouze členové původní Ip Manovy linie”.

“Too many people were exposed to poor understandings and even worse application of Ving Tsun. That is mainly the reason why many people have hesitations about power and efficiency one can derive from practicing Ving Tsun. That alsimply ends once you get in touch with representative(s) of genuine Ip Man Ving Tsun”.

wsl1WONG SHUN LEUNG

Sifu Wong Shun Leung byl jedním z nejlepších bojovníků moderní historie. Byl jedním z prvních a nejdéle trénujících studentů mistra Ip Mana. Vše, co náš klub dělá, je založeno právě na jeho zkušenostech a porozmunění technikám Ving Tsun. ‘WSL Ving Tsun Combat Science’ (nesoucí jméno na památku svého zakladatele Sifu Wong Shun Leunga) je systém výuky Ving Tsun vyvinutý mnohaletým tréninkem, ale hlavně bojovými zkušenostmi studenta slavného Yip Mana. Během jeho úspěšného tažení sérií nelegálních pouličních soubojů muže proti muži, pořádaných v 50. a 60. letech v Hong Kongu, známých jako Beimo, Wong Shun Leung Ještě více zefektivnil způsob výuky už tak velmi efektního systému Ving Tsun. Alfou a omegou tohoto systému jsou logika, jednoduchost, přímočarost a žádné zbytečnosti navíc.
Ne příliš dlouho před svou smrtí v roce 1997, Wong Shun Leung pojmenoval svůj styl tréninku Ving Tsun jako ‘Ving Tsun Kuen Hok’ (詠春拳學), neboli “Ving Tsun bojová věda”, aby se odlišil od ostatních studentů Yip Mana. Sifu Wong nebyl pouze ‘dalším mistrem’. Byl to inovátor, geniální bojovník a  doslova expert na boj zblízka.

WSL-Bonsao
V průběhu 50. a 60. let byl mnohokrát vyzván k boji v Hong Kongu známém jako Beimo. Stanul ve více než 100 brutálních pouličních bojích bez jakýchkoli chráničů, proti mistrům rozmanitých bojových umění i sportů a nikdy v nich nebyl nikým poražen. Tím si vysloužil přezdívku “Král mluvících rukou” ( 講手王Gong Sau Wang )

Dnes na počest jeho legendy trénujeme v Praze stejně, jako studenti pod vedením Davida Petersona v Malajsii a pod vedením dalších jeho následovníků všude po světě pod názvem ‘WSL Ving Tsun Combat Science’. Náš klub v Praze, má tu čest spolupracovat s mistry, jako jsou Sifu David Peterson a další členové linie WSLVT, instruktoři  WSLVT JustFight Club v německém Leonbergu.

 

David Peterson

sifu-david-sifu-mortenDavid Peterson začal trénovat bojové umění v roce 1973. Je přímým studentem mistra Wong Shun Leunga a absolventem University of Melbourne, kde vystudoval sinologii a poté na této univerzitě 30 let učil Čínský jazyk. Stal se také úspěšným spisovatelem. Jakožto zakladatel a hlavní instruktor v ‘Melbourne Chinese Martial Arts Club’, Sifu Peterson šíří filosofii a učení svého mistra Wong Shun Leunga už 28 let. Napsal mnoho článků o Ving Tsun Kung-fu a Wong Shun Leungovi , jako například v knize “Look Beyond the Pointing Finger: the Combat Philosophy of Wong Shun Leung.” Více informací se o něm můžete dozvědět na jeho domovských stránkách.
Sifu Peterson je jedním z pouhých dvou certifikovaných trenérů WSLVT ve světě a to samotným Wong Shun Leungem a je členem celosvětové ‘Wong Shun Leung Ving Tsun Martial Arts Association’ , stejně tak jako ‘Ving Tsun Athletic Association’, se sídlem v Hong Kongu. Začátkem roku 2011 se přestěhoval do Malajsie. Tam založil ‘WSL Ving Tsun Combat Science – Malaysia’ a pokračuje tam ve výuce Ving Tsun podle Wong Shun Leunga v jihovýchodní Asii, ale i jinde ve světě. Díky pravidelným seminářům v Evropě máme i my to štěstí se učit od nejlepšího žáka jednoho z největších bojovníků 20. století.

 

Check-It-Out-Call-To-Action-Button